pondělí 12. září 2016

, , ,

Recenze: Babiš - Příběh oligarchy (Tomáš Pergler)

Na úvod recenze bych chtěla říct, že hodnotím knihu, ne osobnost. Nechci psát názorový článek o ministru financí, opravdu ne. Ale myslím, že pokud se zajímáte o aktuální dění a rádi si děláte v hlavě takový kompilát různých pramenů, na základě kterých si sami utváříte názor, tuhle knihu byste neměli vynechat.

ÚDAJE:
Autor: Tomáš Pergler
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok vydání: 2014
Počet stran: 165
Vazba: Vázaná

Osobnost Andreje Babiše je v dnešní době hodně diskutovaná a probíraná. To, co chci na začátek zmínit a to, čeho si zároveň nejvíce cením, je v knize jsou čirá fakta, vše je zdrojované a neutrální, žádná hodnocení. Rozhodně je velice zajímavá podnikatelská a postupem času i politická cesta slovenského oligarchy.

Dozvíte se okolnosti vzniku Agrofertu, kde vlastně působil předtím, kdo všechno s ním po cestě kráčel a jak v podstatě snadno se jeho byznys rozjel. Samozřejmě jsou zde i velice diskutovaná témata jako například jeho údajné zapojení jako agenta v Státní bezpečnosti a další. Ovšem na základě různých výpovědí, soudů a faktů si sami můžete udělat obrázek. 

Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, které jsem netušila - například, že má Andrej Babiš odebranou slezinu. Na druhou stranu je důležité zmínit, že kniha nevytahuje nebo nerozpytvává žádné bulvární příhody, to opravdu ne. Nic není černobílé a pokud se chcete něco dozvědět o velké postavě figurující v současné politické scéně, přečtěte si ji. Jedná se přeci jen o mocného člověka, který kromě zemědělských, chemických a potravinových holdingů vlastní třeba i 2 celostátní deníky, televizní stanice i rozhlasovou stanici. 

V průběhu čtení vám pochopitelně třeba v některých místech vyvstávají na povrch různé otázky, které se ani zodpovědět nedají, ale už jen to, že se nad nimi zamýšlíte je správně. Vycházet z jeho osobního životopisu moc nelze, přeci jen se samozřejmě každý vykresluje tak, jak chce, aby byl viděn. 

Čtení hodnotím z mého pohledu jako velice užitečné. Každého, kdo by chtěl vidět Andreje Babiše od jeho úplných začátků, jak se vlastně stal osobností, která hraje ve zprávách takovou roli. člověka, který vlastní tolik firem, že si to jen těžko představit a chcete si tak ujasnit některé kauzy... do toho!

Já touto cestou ještě jednou děkuji nakladatelství Mladá fronta za poskytnutí recenzního výtisku. Tuto a mnoho dalších knih můžete nalézt na eshopu Kniha.cz.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat

Moc děkuji za každý komentář, strašně si jich vážím a dělají mi ohromnou radost!:)